داستان ها و حکايت هاي نماز – بخش سوم

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

امام زمان (عج) بر روي آب نماز مي خواند

?رشيق مادراني گفت: خليفه عباسي (معتضد) به من و دو نفر ديگر دستور داد که بطور کاملا محرمانه به سامرا رفته و وارد خانه امام عسگري (عليه السلام) که از دنيا رفته بشويد و هر کس را که در آن خانه يافتيد به قتل برسانيد و سر او را به نزد من بياوريد.

ما به سامراء رفته و بدون هيچ مشکلي وارد خانه شديم و همه جا را بررسي کرديم تا اينکه به پرده اي رسيديم آن را کنار زديم سردابي پديدار شد وارد آن شديم و ديديم که گويا دريائي از آب است و در انتهاي آن حصيري بر روي آب افکنده شده و شخص بسيار زيبائي بر آن نشسته است و به عبادت و نماز مشغول است و اصلا توجهي به ما ندارد.

يکي از همراهان ما خواست تا داخل شود و او را دستگير کند اما درون آب افتاد و چيزي نمانده بود که غرق شود من دستم را دراز کرده و او را بيرون کشيدم و تا يک ساعت بيهوش بود آنگاه رفيق ديگر ما اقدام به رفتن به سوي او کرد ولي در آب افتاد و او را هم بيرون کشيديم من مات و متحير شده بودم و به او خطاب کرده و گفتم از خدا و از شما عذر مي خواهم که مزاحم شدم ولي او اعتنائي نکرد و ما باز گشتيم و جريان را براي معتضد گفتيم او به ما گفت اين ماجرا بايد پنهان بماند و جائي آنرا نقل نکنيد وگرنه سر شما را از بدن جدا مي کنم.

نماز اولين کار بعد از ظهور

?در کتاب شريف بحار الانوار است که در آن روز موعود (روز ظهور حجت) آن حضرت به اذن پروردگار به مسجد الحرام مي رود و پشت مقام ابراهيم و رو به کعبه مي ايستد و دو رکعت نماز مي گزارد و سپس اعلام ظهور مي فرمايند.

مي بينيم که اولين و مهمترين کار حضرت خواندن نماز و دست تضرع به بارگاه حضرت معبود گشودن است و يکي از اهداف مهم حضرت مهدي (عج) اقامه نماز در سراسر گيتي است.

حضرت عيسي (عليه السلام) پشت سر قائم (عج) نماز مي خواند

?بعد از آنکه حضرت عيسي (عليه السلام) به ياران حضرت مي پيوندد حضرت مهدي (عج) به آن حضرت مي گويد جلو بايست و با مردم نماز بخوان ولي حضرت عيسي (عليه السلام) مي گويد: نماز براي تو اقامه شده لذا پشت سر حضرت ولي عصر (عج) مي ايستد و نماز مي خواند و با او بيعت مي کند.

مهدي (عج) است آنکه وقت نماز جماعتش

عيسي (عليه السلام) به صد نياز به او اقتدا کند

نماز انسان را از گناه باز مي دارد

? روايت شده که جواني از انصار با حضرت رسول اکرم (صلّى اللّه عليه و آله و سلّم) نماز مي خواند ولي در عين حال مرتکب گناه نيز مي شد (کارهاي بد و نابجا انجام مي داد) موضوع به اطلاع حضرت رسيد ايشان فرمودند: نمازش روزي او را از گناه باز خواهد داشت. چيزي نگذشت که جوان از کارهاي بد توبه نمود و نماز خوان واقعي گرديد.

نماز بدون خشوع

?بعضي نماز را با خشوع مي خوانند:

خشوع ادب جسمي و روحي است.

رسول اکرم (صلّى اللّه عليه و آله و سلّم) ديد که شخصي در حال نماز با ريش خود بازي مي کند فرمود:

اگر او روح خشوع داشت هرگز اينکار را نمي کرد يعني اگر او مي دانست و درک مي کرد که مقابل چه کسي است اينطور بي ادبي نمي کرد و با سر و صورت خود بازي نمي نمود.

براي مطالعه ي ادامه کليک کنيد 

ãäÈÚ

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها